У Запорізькій області стартує масштабний проект правової допомоги прийомним сім’ям

Вперше за тривалий час Посольство США в Україні підтримало проект правової допомоги дітям-сиротам. І не випадково ініціатором даного проекту став запорізький фонд «Щаслива дитина». Вже близько десяти років ця організація системно займається сприянням сімейному влаштуванню дітей-сиріт та допомогою прийомним сім’ям.

Виховання самої прийомної дитини — це тільки одне з численних завдань, які доводиться вирішувати прийомним батькам. Величезну частку сил і часу забирає часом взаємодія, а часом і боротьба з державними інстанціями. Як на етапі створення прийомної сім’ї, так в період її функціонування. Багато з звичайних громадян України по собі знають, як буває непросто відстояти свої права в органах влади. Для прийомних же батьків це часто стає додатковим важким тягарем.
Щоб допомагати прийомним сім’ям та їх вихованцям реалізовувати і відстоювати свої права, фонд «Щаслива дитина» ініціював проект «Захист прав знедолених дітей Запорізької області». Профінансувати його погодилося Посольство США в Україні. А партнером в реалізації виступить Запорізький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

«Ми вже багато років проводимо по всій області «Клуб прийомних батьків». І в ході зустрічей постійно стикаємося з тим, що прийомним батькам потрібні не тільки психологічні та педагогічні консультації, а й юридична допомога », розповіла Юлія Дойкова, керівник програми сімейного влаштування дітей-сиріт фонду «Щаслива дитина». «Тому виникла ідея юридичну підтримку прийомних сімей зробити такою же системною, як і психологічну. До нашої величезної радості, Посольство США погодилося таку роботу профінансувати, а обласний центр соцслужб традиційно допоможе в проведенні зустрічей в районах».

Необхідність реалізації ініціативи підтвердили Антоніна Матвєєва, начальник служби у справах дітей Запорізької ОДА, і Оксана Понікарова, директор Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. За словами представниць державних структур, штату і можливостей держустанов часто просто фізично не вистачає, щоб донести необхідну правову інформацію до кожної з прийомних сімей. «Особливо важливо те, що це будуть виїзні зустрічі, в районах області. Оскільки багато прийомні батьків, які живуть в районах, рідко мають можливість їздити в обласний центр за консультаціями фахівців », зазначила Оксана Понікарова.

В рамках проекту передбачено проведення циклу з 16 консультаційно-навчальних зустрічей з прийомними батьками в восьми районах Запорізької області. Цикл семінарів та консультацій пройде в два етапи. На першому тренер-консультант проекту буде проводити загальні навчання, і збирати локальні питання. Потім відповіді на найбільш часті питання будуть узагальнені в методичний посібник. Який буде поширено в ході другого етапу консультацій.
Тренером-консультантом проекту виступить людина, яка знає правові проблеми прийомних сімей з різних сторін. Лариса Зенцова — спеціаліст Служби у справах дітей Оріхівського району. І вона ж — прийомна мама, яка виховує двох прийомних дочок.

«Всі складні ситуації, з якими стикаються прийомні батьки, знаю по собі. Знаю, як байдужі часом бувають чиновники в органах влади. Але знаю і як натиснути, якщо потрібно відстояти права своєї родини і своєї прийомної дитини. Нажаль, у багатьох моїх колег-прийомних батьків не завжди є потрібна інформація і навички. Буду з радістю своїм досвідом ділитися. Якщо в результаті проекту вдасться поліпшити ситуацію з правами прийомних сімей в області — буду щиро щаслива », зізналася Лариса.

Потрібно відзначити, що юридична допомога буде надаватися не тільки прийомним сім’ям, але і всім сім’ям, в яких виховуються діти, що залишилися без власних батьків: усиновителям, опікунам та дітям під опікою, дитячим будинкам сімейного типу та їх вихованцям, і так далі. Бажаючі взяти участь запрошуються на зустрічі, які пройдуть за наступним графіком:
липень: м. Енергодар 7.07.2017, м. Токмак 18.07.2017;
серпень: смт Приазовське 18.08.2017, м Бердянськ 30.08.2017;
вересень: Гуляйполе і смт Більмак (дати уточнюються);
жовтень: Вільнянськ і Мелітополь (дати уточнюються).
Повторні семінари пройдуть з листопада 2017 року по березень 2018 років.
Оголошення будуть опубліковані на сайті DETI.ZP.UA.

За уточненнями можна звертатися за телефонами 066 771 96 88 067 977 62 14, Юлія Дойкова, керівник програми сімейного влаштування дітей-сиріт БФ «Щаслива дитина».

Микола КОЛОДЯЖНИЙ, медіа-експерт Асоціації прийомних сімей

Проект реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *