Права і обов’язки прийомних батьків

Частина 4 ст. 256 СК передбачає право прийомних батьків на самозахист своїх прийомних неповнолітніх дітей. Вони мають право звертатися досуду, органів державні влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій за захистом прав та інтересів прийомної дитини як їх законні представники.


Для здійснення права на самозахист прийомним батькам достатньо пред’явити договір про влаштування дітей на виховання та спільне проживання до прийомної сім’ї, зразок якого додається до Положення № 565.
Майнові права та інші права прийомних дітей. Органи опіки та піклування – місцеві органи державної виконавчої влади — забезпечують збереження житла та майна прийомних дітей за місцем його розташування і здійснюють контроль за його використанням. Прийомні діти мають право підтримувати особисті контакти з батьками та іншими родичами, якщо це не суперечить їх інтересам і не заборонено рішенням суду.
Форми такого спілкування визначають органи опіки та піклування за погодженням з прийомними батьками та за участю центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з урахуванням існуючих взаємин і причин, через які дитина втратила батьківське піклування.

Обов’язки прийомних батьків

Прийомні батьки несуть такі обов’язки з виховання і розвитку прийомних дітей:
а) виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до сім›ї в якій проживають, свого народу, Батьківщини;
б) піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток;
в) забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до
самостійного життя;
г) поважати дитину.
Забороняються будь-які види експлуатації прийомними батьками прийомної дитини, фізичні покарання.

***
Матеріал підготовлений в рамках проекту «Захист прав знедолених дітей Запорізької області» Благодійного фонду «Щаслива дитина» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, в співробітництві із Запорізьким обласним центром соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді та Службою у справах дітей Запорізької ОДА

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *