Микола Кулеба: «Сучасна політика держави спрямована на те, аби кожна дитина знайшла сім’ю»

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба побував у Запорізькій області з робочою поїздкою. Разом із головою облдержадміністрації Костянтином Брилем, головою облради Григорієм Самардаком, Мелітопольським міським головою Сергієм Міньком та іншими посадовцями вони вручили угоди та ключі від квартир мелітопольським дітям-сиротам.

За словами Миколи Кулеби, сучасна політика держави спрямована на те, аби жодна дитина не залишалась сиротою.

— Ще в березні минулого року під час Ради реформ Президент України Петро Порошенко наголосив, що одним із пріоритетів держави має стати піклування про дітей-сиріт. Особливо в напрямку виділення житла. Тож цьому питанню було приділено першочергову увагу. Ця проблема накопичувалась роками. Аби сироти не залишались без житла, в 2018 році заплановано виділення вдвічі більшої суми коштів, ніж торік. Окрему увагу буде приділено створенню малих групових будинків для дітей з інвалідністю. Сучасна політика держави полягає в тому, аби кожна дитина знайшла сім’ю.  Щоб жодне маля не потрапляло до інтернату, а знайшло свою родину, — зазначив  Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Представник Президента подякував місцевій та обласній владі за активність та злагодженість дій щодо підтримки дітей-сиріт,  та відзначив роботу з меценатами, які придбали меблі й обладнання для нового житла дітей-сиріт.

У 2017 році вперше за роки незалежності України виділено кошти з державного бюджету на придбання житла дітям-сиротам,  дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам із їх числа. За оперативними даними територіальних служб у справах дітей Запорізької області, на квартирному обліку перебуває 1479 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 16 до 18 років, а також осіб із їх числа у віці від 18 до 23 років.

У свою чергу, Костянтин Бриль підкреслив, що придбане житло є результатом злагодженої роботи всіх гілок влади.

—        Те, що нині відбувається – не лозунги, а результат копіткої роботи. Багато років поспіль в Україні декларувалась та, на жаль, не завжди реалізовувалась турбота про дітей-сиріт. Сьогодні ми вручаємо ключі від квартир 12 молодим людям. Загалом у 2017 році з держбюджету було виділено 16 мільйонів гривень для придбання житла,  і половина з них була використана саме в Мелітополі. Зважаючи, що в поточному році суму субвенції  буде подвоєно, то значно більша кількість молодих людей отримає власне житло. Крім цього, хочу нагадати, що в Запорізькому регіоні діє обласна Програма з придбання житла для сиріт, фінансування якої ми також плануємо збільшити цього року, — наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону повідомив, що в області вже не перший рік діє обласна Програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа, яка передбачає надання територіям субвенції з обласного бюджету на умовах 50% співфінансування з місцевих бюджетів для придбання, реконструкції житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, від 16 до 18 років та особам із їх числа віком від 18 до 23 років.

У 2017 році на ці цілі було передбачено 1 млн. 335,790 тис. грн. субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на умовах 50% співфінансування. У реалізації обласної Програми, на умовах співфінансування, взяли участь девять  територій та придбано 12 квартир/будинків для 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають на соціальному квартирному обліку на відповідній території. Всього з обласного та бюджетів міст і районів області на ці цілі спрямовано 2 млн. 47, 372 тис. грн.

Зі свого боку, Мелітопольський міський голова Сергій Мінько повідомив, що у м. Мелітополь за 8 млн. 246 381грн було придбано 11 квартир та два приміщення для дитячих будинків сімейного типу. Крім цього, в 2017 році на суму  582 000 держсубвенції був придбаний один будинок у Мелітопольському районі.

Загалом у Запорізькій області завдяки оперативній та злагодженій роботі обласної, районних служб у справах дітей та місцевих органів влади за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у грудні 2017 року придбано 47 квартир/будинків для осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які не мають власного житла та перебувають на соціальному квартирному обліку  на територіях свого проживання.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Запорізької ОДА

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *